Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 

Mehmet Ali Tekin Tahliye Edildi

Çarşamba, 01 Şubat 2017 - (02:39)

Facebook da paylaş

FET֒nün en büyük komplolarından olan Umut davasında yargılanan gazeteci Mehmet Ali Tekin, 17 Ocak 2017 günü tahliye edildi.

FETÖ'nün en büyük oyunlarından biri olan Selam Tevhid Kupası'nın mağdurlarından, eski Selam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Ali Tekin tahliye edildi. Anayasa Mahkemesi, geçtiğimiz günlerde “silahlı terör örgütü kurucusu ve üyesi olmak” suçlarından mahkum edilen; Hasan Kılıç, Mehmet Şahin ve Yusuf Karakuş ile Mehmet Ali Tekin'in yargılandığı Selam Davası'nda, yeniden yargılama kararı ve mağdurlara tazminat ödenmesine karar vermişti.

BİZİ SUSTURMAK İSTEDİLER

Tekin 8 yılı hapiste ve evinden uzakta 16 yıl süren mağduriyetin ardından tahliye olduğu gün Yeni Şafak'a özel açıklamalarda bulundu. Buruk bir sevinç yaşadığını ifade eden Tekin, “Cezaevindeki arkadaşlarımın da tahliye olmalarını bekliyorum” dedi. FETÖ'nün kumpasını ve tahliye sürecini anlatan Tekin, “Elhamdülillah tahliye olduk. Adalet kısmen yerini buldu. Suçsuz olduğumuzu biliyor ancak hukuki olarak tüm iftiralar tamamen üzerimizden silinmiş değil. 28 Şubat sürecine muhalefetimiz nedeniyle bana ve arkadaşlarıma kumpas kuruldu. Uğur Mumcu suikastini bize ihale etmeye çalıştılar. Kendi kurdukları senaryo ile Abdülhamit Çelik ve Yusuf Karakuş'a bombayı sözde nasıl patlattığımızın tatbikatını yaptırdılar. Benim o gece Abdülhamit Çelik kardeşimizin düğününde olduğum konuşma yaptığım ve video çektiğim ispat edilince kumpas çöktü. Hatta bu suçlamadan tutuklanan 9 kişiden 5'i de o düğündeydi. Gözcülük tutmayınca planlamadan ceza verdiler” dedi.

"BİLİYORUZ SUÇUNUZ YOK..."

Mumcu iftirası tutmayınca başka iftiraların uydurulduğunu söyleyen Tekin, “Mumcu'nun katilleri iftirası tutmayınca 1989 ile 1999 yılları arasında Ankara'da işlenen tüm faili meçhul cinayetlerin sorumluları olarak gösterdiler. Evimde yapılan aramalarda kasetler, kitaplar örgütsel döküman olarak gösterildi. Daha sonra bazı yetkililer bize şu itirafta bulundu; “Biz sizin suçsuz olduğunuzu biliyoruz ama bu suçlar size ihale edildi. Ya bunları kabul edeceksiniz ya da öleceksiniz” İşkence ile iftiraları kabul etmemizi istediler.

İŞKENCE İLE İFADE ALDILAR

Suçlamaların işkenceyle kabul ettirilmeye çalışıldığını vurgulayan Tekin, “Önce Hizbul Tevhid Örgütü diye ifadelerimizi aldılar. Tutanakları imzaladık. Sonra gece yarısına doğru tekrar geldiler bu sefer Tevhid Terör Örgütü diye düzeltip imzalattılar. Yine değiştirip en son Selam Tevhid Terör Örgütü şeklinde yazıp imzalattılar. Bu şekilde sabaha kadar sürekli örgütün adı değişti, tekrar tekrar imzalar attırıldı. Bizi mahkemeye çıkardılar. İlk mahkemede ifadelerin işkence altında alındığını söyledik.” diye konuştu.

SADECE GAZETECİLİK YAPTIM

Yurt dışı gezilerinin örgüt çalışmaları şeklinde gösterilmeye çalışıldığını söyleyen Tekin, "En başta terör örgütü üyesi olarak gösterildik. Ardından Yargıtay örgüt lideri olarak yargılanmamı istedi. Gerekçe de Afganistan, Çeçenistan, Bosna, Sırbistan gibi çok sayıda yurt dışı gezilerim olmuş. Faaliyeti çok buna yöneticilikten ceza verin dediler. Tüm bu gezilerim gazetecilik faaliyeti içindi" dedi.

DEŞİFRE ETTİ HEDEF OLDU

Gülen'i deşifre edince hedef olduklarını vurgulayan Tekin, “2000 yılında yapılan operasyonları derin devlet yapıyor zannediyorduk. Çünkü FETÖ'nün o kadar da güçlü olduğunu zannetmiyorduk. Selam Tevhid kumpası ortaya çıkınca FETÖ'nün organize ettiğini anladık. Çünkü biz Selam Gazetesi'nde Gülen'le alakalı 10 günlük yazı dizisi yayınlamıştık. Bu yazılarla Gülen'in Amerika'ya, Siyonizme nasıl hizmet ettiğini anlatmıştık. Sonra hedef alındık. Meğer Yargıtay'a emri de diziyle vermişler” ifadelerini kullandı.

AZERBAYCAN’DA DA TUTUKLATTILAR

Toplamda 6 yıl suçsuz yere hapis yattığını söyleyen Tekin, “2 kez hapis yattım. İlk başta 5 yıl 2 ay yatıp daha sonra serbest bırakılınca tekrar yeni iftiralarla beni tutuklayacaklarını bildiğim için Azerbaycan'a gittim. Ancak FETÖ kendi adamlarıyla beni orada tutuklattı. Özellikle 15 Temmuz sabahı beni Türkiye'ye getirttiler. Darbe girişimi ile yakalanacak siyasilerle birlikte beni de infaz etmeyi hedeflediklerini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Tekin şunları kaydetti:

HÂLÂ ÇOK MASUM VAR

"Bu ikinci tutuklamayla birlikte toplam 6 yıl suçsuz yere yattım. Yaklaşık 8 yıl ailemden tamamen uzak kaldım. 16 yıl bu iftiraların mağduriyetini yaşadım. Hala da gerek 28 Şubat sürecinde gerekse de FETÖ yüzünden hala hapislerde yatan birçok masum var. Dileğim, insan haklarının ihlal edilmediği bir Türkiye'ye kavuşmak. İnşallah Cumhurbaşkanımız bunu başaracaklar” temennisinde bulundu.

YENİŞAFAK

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Güncel' Kategorisinde Son 10 Yazı
   Veyis Kurucu Son Yolculuğuna Uğurlandı
   Türkiye ile Rusya Arasında Suriye Mutabakatı
   ABD’den Erdoğan ve Türkiye Hakkında Skandal karar
   Ye Çocuk Ye Dedim...
   Trump'tan Son Dakika Açıklaması
   Adana’da Suriyelilere Karşı Linç Girişimi
   Diyabakır'da Nöbetteki Anneler 20’ye Ulaştı
   Diyarbakır'da Bekleyiş Sürüyor Aile Sayısı 13'e Çıktı
   Konya’nın Dede Korkut’u Hakka Yürüdü
   HDP'lilerden Oğlu İçin Eylem Yapan Anneye Saldırı
   Kış İstanbul'da Sert Geçebilir

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Asgari Ücrete Bir de İslami Açıdan Baksalar
Mehmet Ali Tekin
Bosna Seyahati…
Recep Öğütçü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te